Про нас

Історія гірськолижного комплексу розпочалась понад три десятки років тому. Початком усіх справ був нескінченний ентузіазм Ліщука Володимира Савича, який мріяв обладнати дитячу гірськолижну трасу, для підготовки юних спортсменів.

На сьогоднішній день це вже не просто гірськолижна траса, це найкраще місце у Тернополі для зимового відпочинку усієї сім’ї. Тут обладнаний пункт прокату лиж, сноубордів та іншого спорядження, а також місце, де лижники і сноубордисти можуть випити чаю та погрітись.

Проект рухається спільними зусиллями приватних інвесторів та ентузіазмі директора СДЮСШ «Екстрім» Ліщука Володимира Савича. Цим постом, ми хочемо висловити свою подяку усім, хто допомагає у розвитку гірськолижного спорту, та сноубордингу в Тернополі, але спочатку, ще раз окреслимо, що було зроблено.

Що було зроблено за ці 3 роки?

 1. Придбаний сучасний буксирувальний витяг Мультиліфт, привезений з-за кордону та встановлений на гірськолижній трасі по вул. Тарнавського в м. Тернопіль.
 2. Придбано та прокладено потужний електричний кабель уздовж траси донизу для різноманітних потреб вдосконалення інфраструктури «Савич-парку».
 3. Придбано гірськолижне спорядження: лижі, черевики, палки, шоломи, сноуборди для здачі в оренду тернополянам та гостям міста, які не мають власного спорядження.
 4. Встановлення вагончика для обігріву лижників і сноубордистів, можливості перевзутись і переодягнутись у теплі, а також для зберігання спорядження. Вагончик утеплено, облаштований «буржуйкою», поличками, столами, інструментами та іншим необхідним обладнанням.
 5. Докупівля лижного спорядження з метою задовільнити більший попит бажаючих покататись.
 6. Встановлено 3 електричні опори та обладнано 1 прожектор для організації вечірнього катання.
 7. Вдосконалено систему електричного підключення та керування підйомником.
 8. Проведено земельні роботи по вдосконаленню рельєфу трас, виїздів та з’їздів.
 9. Оформлено документацію на збільшення потужності споживання електроенергії з 6,5 КВт на 51 Квт.
 10. Придбано обладнання та змонтовано нову електричну лінію довжиною 350 метрів, встановлено додаткових 3 електричні опори, перенесено місце розташування нового електричного лічильника.
 11. Змонтовано електричну систему, щитки та мережі для зручного підключення снігової гармати.
 12. Змонтовано ще 2 прожектори для освітлення території та траси 3,5 КВт і 500 Вт.
 13. Вдосконалено лінію подачі інтернету, встановлено 3 камери відеоспостереження.
 14. Споруджено великий пункт прокату та обігріву лижників (40 квадратних метрів).
 15. Придбано та встановлено ще 2 вагончики для адміністрації комплексу, а також можливості приготувати чай та каву для відвідувачів.
 16. Придбано та привезено з-за кордону ратрак — сніготрамбувальну машину.
 17. Придбано снігову гармати, електричні кабелі та шланги.
 18. Оформлено документацію на підключення та проведення води, з якої снігова гармата може виробляти сніг. Вирито 3 колодязі для зручнішого користування системою. Зроблено «прокол» під вул. Тарнавського, закуплені труби, муфти, крани, лічильник води.
 19. Привезено та встановлено цистерни для охолодження води до необхідної температури, яка потім під тиском подається на гармату.
 20. Змонтовано спеціальну трубу, з якої глибинний насос має можливість качати охолоджену воду на гармату під необхідним тиском.
 21. Докуплено необхідну кількість спорядження: лижі, сноуборди, палки, черевики, шоломи.
 22. Проведено земельні роботи для покращення рельєфу і вдосконалення безпеки на гірськолижному схилі.
 23. Придбано лижні куртки, штани, перчатки, окуляри, що дає можливість клієнтам отримати ще більше задоволення від катання.
 24. Облаштовано земельну ділянки під туалети.
 25. Придбано огороджувальні сітки.
 26. Періодичний друк необхідної поліграфії і вивісок.

Це, звичайно, не повний перелік усього що було зроблено, але тим не менше, загальна вартість вкладених коштів вже є більшою ніж 100 000 доларів США.

Зокрема:

15 000 євро — купівля і встановлення нового лижного підйомника,

14 000 грн. — земляні роботи по підняттю гори, та створення сноутюбінгової траси,

45 000 грн. — встановлення двох кіосків для прокату і обігріву лижників та сноубордистів,

10 000 грн. — проведення інтернету, встановлення веб-камери, організація освітлення для вечірнього катання.

З урахуванням несприятливих погодних умов, для результативного ведення даного виду діяльності, хочемо підкреслити, що на даний момент для приватних інвесторів цей проект уже понад 3 роки є практично благодійною діяльністю, оскільки ті незначні доходи, які були отримані, були вкладені у поточні витрати на електроенергію, воду, оплату праці.

Висловлюємо подяку нашим інвесторам, які в такий складний час підтримали цей проект і дали йому нове життя. Як кажуть, добре знати імена героїв, ми хочемо дати посилання на сайт інтернет-магазину одного з наших інвесторів Белый Кот. Можливо Ви там придбаєте собі необхідні речі.

Також висловлюємо подяки:

 • Директору КП «Тернопільводоканал» Володимиру Антоновичу Кузьмі,
 • Начальнику управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Крутю Миколі Миколайовичу,
 • Заступнику міського голови Тернополя Бицюрі Леоніду Олексійовичу,
 • Міському голові Тернополя Надалу Сергію Віталійовичу.

Кожен з них у свій час допомагали в організаційному плані на етапі підписання необхідних документів під час реалізації проекту.

Ми продовжуємо вкладати власні кошти, а також кошти всіх небайдужих людей, щоб тернополяни могли гордитись не тільки тим, що у них красиве озеро влітку, а й чудовий зимовий відпочинок у комплексі «Савич Парк».

Ми пропонуємо Вам зробити власний внесок у СПІЛЬНУ СПРАВУ.

Це можуть бути кошти та інша матеріальна чи фізична допомога.

Ми хочемо бути вдячними, тому всім, хто допомагає нам, ми віддячуємо безкоштовними абонементами. А якщо Ви принесли цінність для проекту в розмірі 1500 грн, то ми даруємо Вам безлімітний абонемент на увесь сезон.

Чим Ви можете бути корисні?

 • особистою працею (за травою треба доглядати впродовж цілого року: косити її, заривати кротовиння, прибирати територію, пересаджувати, садити кущі та дерева та багато іншої роботи),
 • будь-яким корисним матеріалом: деревом, металом (щоб обгородити всю територію парканом),
 • Вашими ідеями (приймаємо будь-які конструктивні ідеї щодо розвитку),
 • Транспорт (вантажні автомобілі, трактори, екскаватори),
 • Реклама (безкоштовні місця під рекламу: біг-борди, сіті-лайти, поліграфія, друк, статті у газетах, реклама в інтернеті),
 • Будівельні роботи, зварювання, фарбування.