Маунтінбординг

2015-04-22_021307

Перше заняття БЕЗКОШТОВНЕ!

Детальніше, Ви можете отримати інформацію на нашій стоінці

Вконтакті

Фейсбуці

Або за телефоном (096)653-14-04

Маунтінборд — ці дивні роликові дошки з гігантськими колесами, пружинами і кріпленнями для ніг — відмінно почувають себе в великих горах, на каміннях і в сноуборд-парках, які впали у літню сплячку. 10 фактів про дошку, яка не дозволить зловити депресію влітку, якщо ви досвідчений сноубордист, і допоможе отримати річну дозу адреналіну на крутих спусках, в нашому матеріалі.

1. Маунтінборд був винайдений двома божевільними братами по дошкам, Джейсоном Лі та Патріком Макконел, які займалися і сноубордом, і скейтом, і відчайдушно хотіли кататися на дошці по горах влітку, не змінюючи місця дислокації і не виїжджаючи далеко від гір. Але конструкція літньої дошки була запозичена саме у скейтборду — хіба що колеса спеціально зроблені більше для бездоріжжя. Прототип дошки був випущений в 1992 році в США, а вже в 1993-му вийшла перша лімітована партія дошок.

2. Що до дисциплін, від свого попередника — сноуборду — маунтінборд запозичив не тільки ареал застосування, але і дисципліни. Фрірайд — катання по пересіченій місцевості (ухил і рельєф залежать тільки від міцності ваших нервів). Фрістайл — освоєння парків, трамплінів і пайпів (до речі, маунтінбордисти часто приходять в сноуборд-парки в несезон. Бордеркросс — гонки для 2 або 4 райдерів по пересіченій місцевості з трамплінами та перешкодами. Не варто, до речі, забувати і про те, що маунтінборд активно використовується в лендкайтинг — катання під кайтом на суші.

3. Конструкція маунтінборду: дошка, колеса, кріплення, антишокові вставки в підвісці, а також гальма і ліша(мотузка, яка не дає борду скотитися вниз, якщо ви вискочили з кріплень). (Останні дві деталі опційні). Діаметр коліс зазвичай починається від 18-20 сантиметрів, а за зовнішнім виглядом вони більше нагадують шини, ніж скейт-колеса, завдяки протектору, диску і наявності камери. У підвіски вставляються так звані «антишокові яйця» для запобігання виляння на великій швидкості. Кріплення для маунтінборду можуть бути аналогом сноубордичних(з хайбеком, використовуються у фрірайді), зі стреп, але без хайбека (п’яту фіксує спеціальна задня стрепа, використовується на стику фрірайду і трюкового катання), і відкриті на липучках (підходить для різних потреб і рівнів катання ). Лиш, як і гальмо, послужить хорошу службу тим, хто катається на крутих схилах — навіть якщо дошка надумає «втекти», він поверне її назад.

4. Якщо ви коли-небудь побачите, як на маунтінборді стрибають на біг ейр-трамплінах, то зрозумієте, чому ці дошки роблять особливо міцними для професіоналів. Просунуті райдери їздять на композитних (дошка з дерев’яним сердечником за образом і подобою як у сноуборда або полімерних, вуглецеве волокно, епоксидні Смоли, термопласт) деках. Що до новачків і лендкайтерів, вони ганяють на легких ламінатних (8-11 шарів ламінованого дерева, яке чергується зі скловолокном) дошках, які менше важать і коштують дешевше. В середньому маунтінборд в повній комплектації важить 5-10 кг, в залежності від ваших потреб.

5. Техніка катання на маунтінборді схожа зі сноубордічною, але наявність коліс і неоднорідного рельєфу вносить свої корективи. Для початку варто знайти пологий, але твердий схил з трав’яним покриттям і навчитися їздити по прямій на різних швидкостях. Можливо, саме тому спорт отримав таку популярність в мецці зелених пагорбів, Великобританії. Техніка повороту максимально схожа зі сноубордичною: ви переносите вагу на носок або п’яту, і дошка відхиляється в потрібну сторону. А техніка гальмування на маунтінборді відсилає нас до його скейт-коріння: Powerslide — це той же слайд на лонгборді, під час якого вам доведеться сісти, схопити дошку рукою за передній край і максимально відігнутись назад.

6. До речі , про скейт-корені: часом маунтінборд виходить за межі непідготовлених трас, зазіхаючи на територію лонгборда. Ганяти по асфальту ця дошка теж дозволяє, і хоча на чужій території маунтінборд поступатиметься іншим роликовим дошкам в швидкості, іноді ви цілком можете урізноманітнити своє позатрасове катання прогулянкою по серпантину.

7. Як ви, напевно, вже зрозуміли, на маунтінбордах катаються по всьому світу, де є гори, від Англії до Нової Зеландії. Проте, для перших спусків краще підійдуть порожні влітку гірськолижні траси з зрозумілим і пологим рельєфом або і зовсім гладкі трав’яні пагорби. Для лендкайтингу краще вибирати відкриті місця з хорошим вітром. Однозначної відповіді на питання, де кататися на маунтінборд в Україні, немає: в залежності від ваших потреб, підійдуть будь-які схили від порожніх влітку Буковеля до Savich-Park, де наверх вас підніме підйомник, а внизу чекатиме розвинута інфраструктура.

8. У кожної дисципліни є свої рекорди. Так, батько маунтінборду, Джейсон Лі, для чогось стрибнув найдовший бекфліп над калюжею, повною алігаторів. А найдовший заїзд на маунтінбордах, зафіксований у Книзі Рекордів Гінеса, пройшов на трасі довжиною 11,18 км в Каліфорнії (дистанцію подолали відразу 15 спортсменів).

9. Всесвітні змагання з маунтінборду поділяються на дисципліни (фристайл, фрірайд, бордеркросс і даунхіл). Найсильнішими райдерамі по праву вважаються вихідці з Великобританії.

10. Якщо прочитане вище переконало вас у тому, що маунтінборд — це те, що вам потрібно, приготуйтеся розщедритися: для катання потрібна не тільки дошка, а й повний комплект захисту, що включає шолом, наколінники, налокітники, рукавички і часом навіть черепаха(захист спини). Ціна на саму дошку коливається від 150 доларів за б / у спорядження до 500-600 доларів за професійні дошки.